LUBELSZCZYZNA MOJA MAŁA OJCZYZNA (8)

Utworzono dnia 07.06.2018

Konkurs objęty był Patronatem Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Ideą konkursu jest bliższe poznanie województwa lubelskiego przez uczniów i nauczycieli oraz upowszechnianie wiedzy o Małych Ojczyznach. Chcemy eksponować wydarzenia, postaci, miejsca mało znane lub zapomniane oraz te, które są wyjątkowe i niepowtarzalne.

Pracą konkursową jest opracowanie specjalnego wydania gazetki szkolnej przez 3-osobowy zespół redakcyjny powołany w drodze własnych, szkolnych eliminacji. W gazetce znajdują się materiały opracowane przez uczestników konkursu według ich twórczej inwencji - teksty, opisy, cytaty, wywiady, biografie, reportaże, zdjęcia prac uczniowskich itp.

Cele konkursu:

· Poszerzanie wiedzy przyrodniczej o regionie wykraczającej poza treści zawarte w szkolnych programach nauczania

· Zainteresowanie uczniów walorami środowiska naturalnego Lubelszczyzny.

· Integrowanie wiedzy humanistycznej i społecznej z wiedzą przyrodniczą.

· Kształtowanie postaw poczucia tożsamości regionalnej.

· Kształtowanie świadomości ekologicznej młodzieży.

· Wykorzystanie umiejętności TI i pracy w zespole w poprawnym redagowaniu gazetki.

· Współpraca pomiędzy szkołami i instytucjami.

· Promowanie „Małych Ojczyzn”.

Zespół redakcyjny z naszej szkoły reprezentowali uczniowie klasy VII:

1.     Czuryło Dominika

2.      Mikuła Julia

3.      Wrześniowska Anna

Gazetka wykonana przez zespół redakcyjny z naszej szkoły zajęła I miejsce w kategorii Szkół Podstawowych

Po rozstrzygnięciu konkursu wybraliśmy się na krótką wycieczkę do Huty Szumy, gdzie złożyliśmy wieniec pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Marta Burda

Utworzono dnia 07.06.2018, 22:55