Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Utworzono dnia 06.03.2018

Uczniowie z naszej szkoły, Majdanu Sopockiego i Suśca musieli rozwiązać test zawierający zagadnienia z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, a także poznawanie tradycji oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej. Następnie osoby, które uzyskały najwięcej punktów z testu pisemnego odpowiadały ustnie na przygotowane pytania przez kpt. mgr Ryszarda Necia z PSP w Tomaszowie Lub. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. VII : Jagoda Bodys, Karolina Fedurek i Julia Mikuła, dziewczętom niestety nie udało się dojść do finału. Za prawidłowy przebieg konkursu odpowiadał dh Piotr Korkosz oraz kpt Szczepan Łasocha, natomiast Wójt Gminy Pan Zbigniew Naklicki był honorowym gościem, który objął patronat nad tym konkursem."Gościny" użyczyła nam Dyrektor Muzeum Pożarnictwa w Oseredku Pani Lucyna Łasocha. Serdecznie gratulujemy sukcesu zwycięskiej szkole w Suścu.

Marta Świderek

Utworzono dnia 06.03.2018, 18:19