Pierwsza lekcja ogrodnictwa u Smerfów

Utworzono dnia 19.09.2018

Grupę przedszkolną odwiedziła mama jednej z naszych Smerfetek- pani Magdalena Iwanicka-Słomiany, która z wielką pasją i zamiłowaniem uprawia w przydomowym ogrodzie przepiękne i barwne rośliny oraz krzewy. Cząstkę swojej wiedzy pani Magda postanowiła przekazać naszym przedszkolakom.  Na początku spotkania dzieci miały możliwość obejrzenia, dotknięcia i powąchania przyniesionych przez naszego gościa roślin. Były to m.in.: hortensja, ostróżka fioletowa i różowa, mięta tradycyjna, cytrynowa, czekoladowa, truskawkowa ( naprawdę pachniała truskawkami), bratek czarny, lawenda,  jeżówka, trawy ozdobne, pokrzywiec, róża oraz cynie. Następnie wszystkie chętne dzieci napełniły ziemią doniczkę (dziewczynki pomarańczową, a chłopcy zieloną), zasadziły cebulki i podlały je. Sadzenie kwiatów nie jest łatwe, dlatego w pewnym momencie niektóre przedszkolaki okazały zniecierpliwienie , ale dzięki ogólnej mobilizacji doprowadziliśmy ,,pierwszą lekcję ogrodnictwa" do końca. Mamy nadzieję, że dzięki wytrwałej pielęgnacji nasz ,,Smerfowy ogródeczek", za kilka miesięcy upiększy naszą salę.

W imieniu całej grupy przedszkolnej ,,Smerfy" dziękuję pani Magdalenie za zakupienie materiałów do dzisiejszej ,,lekcji'' oraz udział w spotkaniu.

Renata Hałasa

Utworzono dnia 19.09.2018, 21:11