SPOTKANIE Z LEKARZEM

Utworzono dnia 23.02.2018

Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca lekarza i zapoznały się z podstawowym sprzętem lekarskim. Przyszła Pani doktor badała chętne dzieci, sprawdzała gardła, słuchała bicia ich serduszka przez słuchawki lekarskie, przełamując w ten sposób strach przed wizytą u lekarza.

Następnie przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy poszkodowanemu w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia. Cenne wskazówki wykorzystały ćwicząc na fantomie oraz na kolegach i koleżankach. Przy okazji przypomniały sobie ważne numery telefonów.

Pan doktor uczył też dzieci sprawnego opatrywania i bandażowania ran. Zdobyte wiadomości przedszkolaki wykorzystały opatrując swoje ulubione misie.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Cenne rady Pana doktora i Pani Ani zapewne zostaną na długo w pamięci przedszkolaków.

Zofia Wrześniowska

Utworzono dnia 23.02.2018, 22:26