KLIKAM Z GŁOWĄ - Poradnik dla rodziców i nauczycieli

Szanowni Państwo

Wszystkim zależy nam  na tym, by świat wirtualny był miejscem bezpiecznym dla każdego użytkownika, m.in. dla tych najmłodszych.

Korzystanie z Internetu jest niezwykle łatwe dzięki urządzeniom przenośnym (smartfony, tablety, laptopy), jak i rozbudowanej infrastrukturze telekomunikacyjnej. Usługi mobilne są dostępne prawie dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych. Internet to dostęp do wiedzy, komunikacji i rozrywki w każdym miejscu o każdej porze. Może się jednak wiązać z wieloma negatywnymi konsekwencjami. Dzieci korzystające z Internetu nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, z którymi mogą się zetknąć będąc w przestrzeni wirtualnej.

Efektem kontaktu z nieodpowiednimi treściami mogą być problemy z nauką, zaburzenia emocjonalne, wyobcowanie, kompleksy oraz problemy zdrowotne.

Mając na uwadze wyzwania, jakie stawia przed nami dzisiejszy świat, przedstawiamy Państwu zbiór artykułów związanych z korzystaniem z usług telekomunikacyjnych i prosimy o zapoznanie się z nimi.

Pamiętajmy, że to my, dorośli jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci w Internecie.

KLIKAM Z GŁOWĄ - Poradnik