Działania podejmowane przez szkołę

1. Udział w organizacji XI Półmaratonu pamięci Żołnierzy Września poległych w walkach pod Łosińcem i Tomaszowem Lubelskim (17.09.2022)
2. Przygotowanie uroczystości patriotyczno-religijnej w 83. rocznicę bitwy pod Łosińcem (18.09.2022)
3. Sprawowanie stałej opieki nad Cmentarzem Wojennym w Łosińcu - dbanie o groby, sprzątanie, zapalanie zniczy, sadzenie kwiatów.
4. Opiekowanie się mogiłami poległych żołnierzy spoczywających na cmentarzu parafialnym w Łosińcu, mogiłą zbiorową w lesie pod Maziłami.
5. Zbieranie zniczy dla Orląt Lwowskich w ramach akcji "Światełko pamięci".
6. Zorganizowanie Gminnego Konkursu Plastycznego i Recytatorskiego "PATRIOTYZM W SERCU DZIECKA" (15.11.2022)
7. Udział w wielu konkursach plastycznych, recytatorskich i historycznych:
  • Powiatowy Konkurs Plastyczny "Kolory Niepodległości"
  • Powiatowy Konkurs Historyczny "Wolna-Niepodległa"
  • Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej
  • Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej "Śpiewam Ojczyźnie Swej"
  • Gminny Konkurs "Talenty Niepodległej"​
8. Współpraca z Kołem Gospodyń Wiejskich i Sołtysem wsi Wólka Łosiniecka przy organizowaniu gry terenowej w zasięgu gminnym, również o tematyce historycznej.
9. Współpraca ze Stowarzyszeniem "Dobre Sąsiedztwo" przy przeprowadzaniu konkursów: literackiego, fotograficznego, plastycznego nawiązujących do piękna i historii naszej małej Ojczyzny.
10. Prowadzenie Drużyny Harcerskiej "Włóczęgi" i angażowanie jej w dbanie o wygląd okolicznych miejsc pamięci.
11. Przygotowanie akademii w 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i zaprezentowanie jej społeczności szkolnej i lokalnej (10.11.2022 i 13.11.2022)
12. Przystąpienie do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu" w dniu 10.11.2022 o godz. 11.11.
13. Udział w gminnych obchodach 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę wraz ze Sztandarem szkoły - wspólne przystąpienie do akcji "Pod Biało-Czerwoną".
14. Zorganizowanie wycieczki do Przemyśła i Krasiczyna z uwzględnieniem miejsc historycznych (04.10.2022)