Dni Otwarte w szkołach ponadpodstawowych

Utworzono dnia 27.03.2024

Na początku odwiedziliśmy Zespół Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego. Mieliśmy okazję zobaczyć warsztaty szkolne, gdzie odbywają się praktyki. Przyjrzeliśmy się różnym  urządzeniom i maszynom, zapoznaliśmy się z ich funkcjonowaniem.   W trakcie oprowadzania nas po budynku szkolnym, mogliśmy się poczęstować przekąskami, ciastami, które przygotowali uczniowie z kierunku gastronomicznego.
Następnie wybraliśmy się do II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego. Naszym przewodnikiem był jeden z uczniów placówki. Dowiedzieliśmy się do jakich klas będzie nabór. Jakie możemy wybrać kierunki. Obejrzeliśmy bibliotekę i strzelnicę.
Trzecią szkołą, którą odwiedziliśmy był Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. Macieja Rataja.  Bardzo miło przywitała nas pani dyrektor szkoły. Następnie oglądaliśmy różne klasy. Poinformowano nas jakie są kierunki w szkole, jakie kwalifikacje można zdobyć. Na zakończenie częstowano nas różnymi  przekąskami.
 Atmosfera we wszystkich szkołach była bardzo miła. Przed nami pojawił się dylemat, którą szkołę wybrać, bo wszystkie przedstawiły bardzo atrakcyjne oferty.

Uczniowie kl. VIII

Utworzono dnia 27.03.2024, 15:29