Lekcja przyjaźni na kadrach filmu

Utworzono dnia 10.03.2024

Poprzez odpowiednio dobrany film, uczniowie  uczą się właściwego zachowania, empatii oraz wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają swoje umiejętności i przyjmują postawy godne naśladowania w codziennym życiu. Dowiadują się, jak zachować się w nowej sytuacji, skąd czerpać motywację do działania, u kogo szukać wsparcia w rozwiązywaniu trudnych sytuacji.

W środę  szóstego marca, uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej im Żołnierzy Armii Kraków w Łosińcu, pod opieką pań: Anety Bieńko, WiolettyObirek, Marii Krawiec i Bogusławy Mandziuk wybrali się do Zamościa na film: „Emma i czarny jaguar”. Akcja filmu rozgrywa się w przepięknych okolicznościach przyrody, gdzie rozkwita niezwykła znajomość dorastającej dziewczynki i czarnego jaguara. Połączeni zdumiewającą więzią przyjaciele, dali wszystkim niezapomnianą lekcję zaufania, szacunku i ekologii oraz pokazali, że przyszłość planety i ochrona dóbr naturalnych jest – jak nigdy – w naszych rękach.

Taki wyjazd do kina i spotkanie z bohaterami filmu, dostarczył uczniom wiele wrażeń i emocji czego wyrazem był zachwyt i ożywionerozmowy na temat treści filmu. Po filmieuczniowie odwiedzili McDonalds, gdzie posilili się ulubionymi przysmakami i zadowoleni powrócili do szkoły.

Bogusława Mandziuk

Utworzono dnia 11.03.2024, 18:15